Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2020 r
w 2021 r
w 2022 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

----- CD Projekt - prognoza - analiza - notowania

 

status spółki - sygnał sprzedaży 210 zl, stop 215 zl 

 

 

Na CD Projekt padł wczoraj techniczny sygnał sprzedaży przy poziomie 210 zl ze stopem powyżej ostatniego szczytu przy 215 zl. 

Sytuacja na tej spółce nadal nie jest klarowna gdyż rozpatrywać możemy albo zakończenie pierwszej fali wzrostowej po której teraz następuje korekta tego wzrostu a po korekcie ruszamy na nowa falę wzrostową. W drugim wariancie pesymistycznym właśnie rynek zrobił korekcyjne odbicie w postaci fali b i teraz spadkowa fala co która klasycznie może śmiało wybić nawet dołek z okolic 125 zl. 

Z uwagi na fakt, że w obydwu przypadkach w krótkim terminie realizujemy spadek dlatego też warto rozważyć zajęcie pozycji na spadki. Jeśli rynek będzie realizował wariant optymistyczny to zostaniemy wybici bez starty. Jeżeli pesymistyczny to zajmiemy pozycje idealnie. Najlepszym miejscem zajmowania pozycji jest zazwyczaj ruch powrotny po wybiciu wsparcia. 

Minimalny zasięg spadku to strefa okolic 200-190 zl. 

 

Stop powyżej szczytu z okolic 125 zl. 

 

 

17 kwietnia 2019 r

 

 

Na CDR w atmosferze strachu doszliśmy do szczytu i musimy rozważać że rynek albo robi boczniaka którego oporem są okolice 225 zl a wsparciem okolice 125 zl. Możliwe, że byłaby to korekta nieregularna płaska po której spadniemy pogłębiając dołki albo w pozytywnym wariancie robimy szczyt pierwszego impulsu wzrostowego, po nim nastąpiłaby korekta i dalej na nowe szczyty. Układ nie jasny i czytelny technicznie. Póki co musimy odpuścić sobie ten walor a skupić się na tych które mają klarowniejsze wskazania. 

 

 

 

 

4 kwietnia 2019 r

 

 

 

Na CD Projekcie obronił się poziom wsparcia z okolic 160 zl co oznaczało możliwość kontynuacji wzrostowej korekty. Korekta ta dotarła do okolic 200 zł po czym rynek zaczął ulegać deprecjacji. 

Ogólne postrzeganie trendu na tym walorze nie uległo zmianie. Cały wzrost od dołka z okolic 130 zł traktujemy jako korektę ostatniej mocnej fali spadkowej. Możliwe, że szczyt tego odbicia wypadł w okolicy 200 zł. 

W chwili obecnej trwałe wybicie wsparcia z okolic 177 zł potraktujemy jako powstanie sygnału sprzedaży. Jeśli kurs złamie to wsparcie to kolejnym ważnym poziomem wsparcia będą okolice 170 zl. 

Dopóki kurs trwale nie złamie wsparcia przy 177 zl to możliwy jest jeszcze, przynajmniej teoretycznie - wzrost do okolic 220 zl. 

Jeśli wejdzie sygnał sprzedaży to stopem dla tego sygnału będą okolice 188 jak zwykle  EOD. 

Pierwszym poziomem spadku będą okolice 170 zł a docelowym okolice 112 zl

 

 

 

21 luty 2019 r

 

 

Na akcjach CDprojekt mamy arcyciekawą sytuację. Rynek zrobił nowy szczyt przy 222 zl po czym rozpoczął całkiem spore spadki. Jak do tej pory spadki przybrały formułę klasycznego zigzaka abc i oznacza to, że jeśli dołek z okolic 146 zostanie utrzymany to kurs może smiało rosnąć do co najmniej 222 zl. Jeżeli jednak notowania spadną poniżej 146 zł oznaczać to będzie budowanie impulsu spadkowego a tak sytuacja da mocną sugestię, że hossa na tych akcjach już się zakończyła i nastąpiła zmiana trendu. 

To co również ciekawe, to fakt, że na tych akcjach nie mielismy jeszcze klasycznej dystrybucji. Kurs spada po osiągnięciu szczytu. Nie zawsze jednak taka dystrybucja występuje. 

Najbliższy opór to okolice 174 zl i jeśli kurs nie wybije tego oporu to powinien zawrócić i będzie to sugestia, że będzie zmeirzał do testowania dotychczasowego dołka z okolic 146 zl i najpewniej go wybije co powinno zupełnie zmienić sentyment wobec tej spółki. 

Okolice 174 zl sa więc dobrym miejscem do otwierania pozycji na spadki tych akcji z małym stopem powyżej tego oporu. 

Jedyną szansą na utrzymanie dotychczasowego trendu wzrostowego jest wybicie oporu z okolic 174 zl i szybki marsz w górę. W mojej subiektywnej ocenie wskazania techniczne delikatnie preferują niedźwiedzie. 

Najbliższe mocne wsparcie to okolice strefy 95-100 zl. 

 

 

 

Grzegorz Nowak 


serwis giełdowy 

amerbroker.plKomentarze

[2019-02-23] Id
Dobra spółka ale trend to trend

[2019-04-19] henryk14
Tutaj nie ma co patrzeć na słupki i trendy, tylko na to co ta spółka wydaje na rynek. Wzrosty miała dobre bo Wiedźmin III się przyjął na świecie, Gwint już nie bardzo (choć w zasadzie to był raczej dodatkowy projekt budowany na fali Wiedźmina i karcianek, a nie samodzielna długofalowa produkcja). Teraz trzeba patrzeć na to, jakie nastroje są dla ich najnowszej produkcji - Cyberpunk 2077. Tutaj Redzi mają nieco pod górę, bo wyskakują z samodzielną produkcją, a nie jadą na famie popularnego fantasy. Projekt CP2077 jest już robiony dosyć długo i dopiero po zamknięciu tematu W3 Redzi ruszyli pełną parą z jego rozwojem. Dotychczasowe pokazy jak i presja czasu (której nie mają) rokują dobrze, więc jeżeli jakość produkcji będzie przynajmniej na takim poziomie jak W3 a Redzi wystawią rękę w kierunku graczy a nie ich portfeli (przy czym jedyny trend w jaki pójdą to ten przeciwny względem wielkich studiów zagranicznych, polegających na wydawaniu okrojonych gier z błędami, za dodatki do których trzeba też potem słono płacić), to spółka może tylko zyskać.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)