Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2020 r
w 2021 r
w 2022 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

---- DAX - na granicy światów

 

 

 

Na DAX-ie otworzyliśmy bardzo agresywnie pozycje na spadki tego indeksu na poziomie 13.060 p. i aktualnie notowania odpadają w pożądanym kierunku. 

Stopa możemy delikatnie obniżyć na poziom odrobinę powyżej 13.000 p. i czekamy na rozwinięcie tendencji spadkowej. Zaprezentowane kilka tygodni temu w serwisie zamkniętym scenariusze nadal są aktualne. 

Obecny spadek może być jedynie ruchem korekcyjnym który skoryguje ostatnie zwyżki do mniej więcej strefy 12.200-12.000 punktów po czym rynek zawróci aby realizować następną falę wzrostową wielkiej hossy. 

W drugim przypadku spadek rozpoczyna korektę spadkową wyższego rzędu o średnioterminowym horyzoncie i docelowy spadek niemieckiego indeksu wyniesie mniej więcej 15-20 %. Czyli scenariusz ten zakłada całkiem solidny krach. Aby ten wariant się zrealizował to DAX musi złamać wsparcie przy poziomie 11.800 p. 

Jeśli niemiecki indeks złamie to wsparcie to inwestorów czeka mega zysk z pozycji krótkich. Przypominam, że dużo większe zyski są z gry na spadki niż na wzrosty. Poza tym, rynek rosnie wolno a spada dramatycznie szybko. Jeśli wsparcie zostałoby obronione to zysk będzie dużo mniejszy i w pewnym momencie trzeba będzie odwrócić pozycje na wzrostowe. 

W mojej subiektywnej ocenie dużo większe szanse realizacji ma ten drugi scenariusz, bardziej pesymistyczny. Rynek stoi w naprawdę kluczowym miejscu i czeka na strategicznie ważne rozstrzygnięcia. 

 

 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełowy amerbroker.pl 

 

28 maja 2018 rKomentarze

[2018-05-29] Stary Wyga
3mam kciuki i niech spada. Mam tego sporo więc będę zadowolony :)

[2018-06-01] hehee
za dużó misia

[2018-06-15] woj
Panie Grzegorzu, jak Pan ocenia obecnie DAXA? Warto jeszcze polować na spadki? Pozdrawiam.

[2018-06-16] Marcin
Rynek nie wraca po decyzji EBC. Stop powyżej 13k został wybity? jak dalsze projekcje Panie Grzegorzu?

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)