Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Czy kwiecień na gpw będzie ?
wzrostowy
spadkowy
horyzontalny

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

1. NOWOROSJA oficjalnie już na mapach świata

 

Noworosja 

 

Na oficjalnych mapach National Geographic mamy już zaznaczoną oficjalną mapę nowego lansowanego przez Putina państwa o nazwie Noworosja. Zastanawiające jest jednak to, że National Geographic wie więcej niż reszta świata. Do tej pory Rosjanie kontrolują jedynie okręg Donbasu a nie całe terytorium Noworosji. Jeżeli faktycznie dalszy konflikt spowoduje odcięcie Ukrainy od morza Czarnego to państwo może stać się zarzewiem konfliktów na lata albo może ulec totalnemu rozkładowi. 

Podpisanie rozejmu w Mińsku dotyczące zawieszenia broni w okręgu Donbaskim jest bez wątpienia klęską Ukrainy. Honorując układ z separatystami Ukraina oficjalnie uznała ich w sensie prawa międzynarodowego za stronę konfliktu co będzie mieć daleko idące konskwencje geopolityczne. Ewedentnie świadczy to także o słabości struktur państwa ukraińskiego.

 

Kaza

źródło NG - mapa Noworosja

serwis giełdowy amerbroker

 Komentarze

[2015-01-25] xm
Rosja poczeka na koniec UE a później będzie szantaż energetyczny dla europy środkowej. A tak na marginesie patrząc na mapę azji to mam wraże nie że rosja nie miała wyjścia i musiała "nieoficjalnie" napaść na ukrainę. Prosze prześledzić na mapie gdzie stacjonuje Nato i USarmy w okolo granicy Rosji. Możliwe dlatego koleje umacnianie robią na północnych lodowcach. Ja bym na ich miejscu też miał pietra bo jakby oddali Ukrainę to otwierają się od południa.

[2015-04-07] xxx
http://zn.ua/WORLD/foreign-policy-kak-mozhet-vyglyadet-rossiya-v-2035-godu-esli-putin-dobetsya-svoego-146551_.html

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)