Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Czy kwiecień na gpw będzie ?
wzrostowy
spadkowy
horyzontalny

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Biznes

"Europejska Solidarność" to znowu puste frazesy

 

Dzięki stosowaniu protekcjonistycznej ochronie własnych interesów kraje wiodące Unii Europejskiej po raz kolejny udowadniają, że znają i doskonale stosują stare przysłowie - "co wolno wojewodzie to nie Tobie ...."

Frazesy o jedności i europejskiej solidarności są karmą dla ludzi nie umiejących samodzielnie myśleć. Tam gdzie w grę wchodzi obrona własnego interesu tam w Unii iczy się bezwzględna walka i łamie się uzgodnione wcześniej postanowienia.

Przypomnijmy, że ledwo trzy tygodnie temu rząd Francji zapewniał Brukselę, że nie udzieli pomocy publicznej koncernom motoryzacyjnym w zamian za rezygnację z inwestycji koncernów w innych państwach. Francuski minister ds. przemysłu Luc Chatel zobowiązał się, że Francja nie wdroży żadnych środków, które byłyby nie do pogodzenia z zasadami wspólnego rynku.

Podobno formalnie Komisja Europejska zarządała od Paryża wyjaśnień. Jak znamy życie, Komisja zapewne dostanie .... wyjaśnienia i na tym sie skończy.

Morał z tego jest taki, Panie premierze, Pan się nie boi i nie chowa głowy w piasek jak trzeba walczyć o Polski interes narodowy. Europejska solidarność po raz kolejny okazała się fikcją, zwykłą karmą serwowaną dla frajerów. Zwłaszcza dla tych z nowych państw EU którzy bezkrytycznie wierzą w zapewnienia zawodowych oszustów piastujących najważniesze stanowiska w EU.

 

 

 

na podstawie doniesień agencyjnych

Andrzej Kowalczyk

amerbroker

 Komentarze

[2009-11-10] magdalena
W koncu racjonalny i rzeczowy komentarz. Ja czuje sie jakbym byla w domu wariatow, bo nasi drodzy politycy i ekonomisci nie widza tego, co jest OCZYWISTE. O tym mozna mowic dlugo i namietnie, ale patrzac na toz dystansu, staje sie to bardzo smutne i przykre. Niektore dzieciaki w przedszkolu nie sa tak naiwne

[2016-08-26] cAac
Jakim prawem polska smie mowic o Europejskiej solidarnosci wlasnie polska pokazała własną solidarność w kwestii kryzysu z uchodźcami

[2016-10-14] Słowianka
Zanim Polska pokazała solidarność w sprawie uchodzców,Niemcy pokazali jak wygląda ta solidarnośc w UE-Nord Stream I i II,likwidacja polskich stoczni i pompowanie pieniędzy w niemieckie i francuskie stocznie,które zostały uratowane;EBC drukuje 80 mld miesięcznie i skupuje długi Niemiec,Francji i Włoch a bankrutująca Grecja i inne kraje mogą o tym tylko pomarzyć.Takich przykładów jest całe multum.Uczymy się od najlepszych.A co do solidarności z najezdzcami-nikt Tobie nie broni przyjąć ich u siebie we własnym domu.Polska jest krajem chrześcijańskim a islam jest niekompatybilny z naszymi wartościami i tradycją.Najgłośniej krzyczą ci którzy są zaprzeczeniem wzniosłych postaw.I jeszcze jedno-nie będą nas Schulze i inni potomkowie hitlerowskich zbrodniarzy i kolonizatorów uczyć moralności i demokracji !!!

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)