Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Czy kwiecień na gpw będzie ?
wzrostowy
spadkowy
horyzontalny

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Akcje

PKP Cargo

 Status spółki - obs 

 

 

 

 

Na PKP Cargo nadal dominuje trend spadkowy. Jaskółką zmiany byłoby dopiero wybicie oporu z okolic 51 zł. Na razie spółka nadal tylko do obserwacji. 

 

 

18 marca 2019 r

 

Na PKP bez zmian. jesli chodzi o trend srednioterminowy. W krótkiej perspektywie czekamy na zakończenie korekcyjnego boczniaka i kolejną falę spadkową która może znieść ceny do okolic 29 zl. 

Tylko do obserwacji. 

 

 

11 wrzesnia 2018 r

 

 

Na razie nadal trzyma się opisana osttanio konsolidacja ale wybicie z niej najpewniej przy tak słabym szerokim rynku zapewne będzie zgodne z trendem czyli dołem. 

Tylko do obserwacji. 

 

 

 

23 maja 2018 r

 

NA PKP Cargo po dynamicznej fazie spadkwoej mamy małą korektę, docelowo moze ona sięgnąć okolic 48-49 zl. 

Z kolei wsparcie to okolice 33 lub 37 zl. Na razie tylko do obserwacji. 

 

 

16 kwietnia 2018 r

 

Strasznie długfo trzeba było czekać aby kurs się posypał ale cierpliwośc została nagrodzona brakiem strat i wolnym kapitałem do inwestycji w przecenione akcje. 

Niestety wybicie dołem zapowiada kontynuacje przeceny. W negatywnym wariancie nie wykluczyłbym testowania dołka z okolic 25 zl. Bez pozycji. 

 

 

19 marca 2018 r

 

Aktualizacja wykresu. Bez pomysłu na zagranie. Na arzie mamy korekcyjnego boczniaka który przybrał postać kanału o delikatnym spadkowym nachyleniu. 

 

 

3 grudnia 2017 r

 

Spółka ta nadal nie nadaje się do wejścia. Jedynie do obserwacji gdyż sytuacja techniczna jest nijaka. 

 

 

11 października 2017 r

 

Na pkp Cargo mamy dezorientację inwestorów w obliczu super ważnego oporu przy 70 zł Możemy mieć jeszcze jedną próbę ataku na ten opór. Jesli okaże się że jest to nieudana próba to możemy liczyć się nawet z powrotem w okolice dna przy 28 zl. 

 

 

2 sierpnia 2017 r

 

PKP Cargo było jedną z pierwszych spółek na które postawiliśmy a które wychodziły z trendu spadkowego. Stąd też ostrożność i zainkasowlaiśmy mały zysk w porównaniu do tego ile urosło. Kurs wzrósł na maksymalny poziom który traktujemy jako odbicie korekcyjne. 

Dopuszczamy jeszcze jeden możliwy atak na opór z okolic 70 zl. Jesli będzie nieudany to społka powróci do trendu spadkowego. Dopiero trwały wzrost powyzje 70 zl da sugestie, że wzrost nie jest korekcyjny a ma charakter albo boczniaka albo wzrostu trendowego. 

 

 

23 czerwca 2017 r

 

sygnał kupna od 44 zl , take profit - 51 zl - zysk 15 %

 

Zgodnie z opisem take profit ustawiliśmy na 51 zl co dało nam 15 % zysku z pozycji. 

Kurs kontynuuje jednak wzrosty, jeśli ktoś wytrzymał trendowo i jeszcze nie zamknął pozycji to stopa winien ustawić na poziomie nieco ponizej  51 zl. 

 

 

1 luty 2017 r

 

Take profit ustalamy na poziomie 51 zl i jeśli poziom zostanie dotkniety to sygnał kupna uznajemy za zamknięty. 

Stopa podwyższamy na poziom nieco poniżej 45 zl. 

 

 

5 stycznia 2017 r

 

Mozliwe, ze kurs będzie budował kanał wzrostowy. Jesli tak w istocie miałoby być to jesteśmy w okolicy linii oporu. W związku z tym stopa umieszczamy na poziomie wejścia gdyż poziom ten powinien być wybity i kue zejść nawet do okolic 38 zl. Przynajmniej teoretycznie. Gdyby tak się miało stać to wówczas ponownie byśmy podjęli te akcje. Jesli stop nie zostanie wybity to sygnał trwa dalej. 

 

 

 

2 grudnia 2016 r 

 

Kurs wybił poziom 44 zł co traktujemy jako sygnał kupna. Stop niestety trochę zbyt nisko bo 38 zl. 

Krótkoterminowo mozliwy jest korekcyjny spadek w okolice 41.50-42.50 zl. Dopiero spadek ponizej 38 zl zaneguje istniejącą tendencję wzrostową. 

Najbliższy poziom oporu to okolice 52 zl. Kolejny to 60 zl. 

 

 

22 listopada 2016 r

 

Na akcjach Cargo zaczyna się dziać coś ciekawego. Kurs złama linie oporu trendu spadkowego, doszedł do oporu ł i mamy cofkę. 

Kurs może budować albo trend boczny - co jest bardzo prawdopodobne ze wsparciem z okolic 29 zł i oporem z okolic 44 zł. 

Alternatywnie może być respektowana linia dotychczasowego krótkotrwałego trendu wzrostowego z okolic 35 zl. W wersji negatywnej po konsolidacji może byc kontynuowany spadek wraz z nowymi dołkami. 

Na razie przedwcześnie wyrokować co będzie, robi się ciekawie i od teraz akcje do wnikliwszej obserwacji. 

Wybicie oporu powyżej 44 zł potraktujemy jako sygnał kupna. 

 

 

19 września 2016 r

 

Bez zmian - nie dotykać. 

 

 

 

7 lipca 2016 r

 

Cóż tu omawiać, masakra. Sygnału kupna brak. Trzeba czekać i cieszyć się że się nie kupiło bo jest tanio. 

 

 

7 czerwca 2016 r

 

By żyło się lepiej ... :) Masakra, jakościowo to jedna z najbardziej perspektywcznych spółek w Europie. Tak, nie tylko w Polsce ale i w Europie. 

Nie patrzymy jednak na fundamenty tylko gramy w oparciu o technikę a ta jednoznacznie wskazuje na brak sygnałów zmiany trendu. 

Ruchy w ramach kanału spadkowego, wsparcie to 38 zl a opór to okolice 55 zl . Bez sygnału, bez sugestii, tylko opis techniczny. 

 

 

20 kwietnia 2016 r

 

Wieść gminna niesie że podobno były zarząd PO mocno wydoił tę spółkę szykując do wykupienia jako bankruta przez niemiecką konkurencję. Jeśli tak było w istocie to nie dziwią takie spadki na tak pozytywnym rynku. 

Patrząc technicznie bardzo możliwe, że wykres buduje tu kanał spadkowy i aktualnie jesteśmy na jego wsparciu. Wobec powyzszego mozemy spodziewać się stabilizacji i możliwej podbitki pod górną bandę kanału. 

Trendowy sygnał kupna powstanie dopiero powybiciu 56 zł, wszystko co wzrośnie do tego poziomu traktowac musimy jedynie jako ruch korekcyjny. Czyli klasycznie dla lubiących spadające noże. 

 

 

 

31 marca 2016 r

 

Wzrost kursu bardzo prawdopoodbny do okolic linii trendu spadkowego - 59 zl ale jedynie jako krótkoterminowa spekulacja dla bardzo agresynych krótkoterminowych graczy. 

Krótkoterminowo wskaźniki techniczne w dość mocnym wykupieniu co sugeruje możliwość małej korekty zanim kurs podpełznie do okolic 60 zl. Zmiany trendu nie ma więc sygnału brak, jedynie opis techniczny. 

 

 

16 marca 2016 r

 

Spadki nadal w mocy aczkolwiek są juz tak zaawansowane, że jakieś korekcyjne odbicie powinno mieć miejsce. Wszystko co do góry do okolic 62 zł będziemy na razie musieli rozpatrywać w kategoriach korekcyjnego odbicia a nie zmiany trendu. Na rzie bez sygnału bo chociaż kupno po takiej cenie miałoby rację logiczną to na pewno nie ma technicznego sygnału do takiej akcji. Mogłoby się to zakończyć łapaniem klasycznych spadających noży. 

Jeżeli na WIG20 powstanie sygnał kupna to i tu zmniejszy się ryzyko i gracze spekulacyjni mogą zaryzykować. Do czasu powstania takiego sygnału ryzyko kupna większości akcji - w tym i PKP jest zwiększone. Fundamentalnie spółka ma super perspektywy. Ale fundamenty i technika nie idą w parze. 

 

 

 3 luty 2016 r

 

Kilka miesięcy temu wyszliśmy ze spółki z małym zyskiem i czekamy nadal. Posypało sie doszczetnie a sygnału kupna na razie brak. 

 

 

24 stycznia 2016 r

 

sygnal kupna od 77 zl, stop 82 - zysk 13 % 

Ostatnia pozycja wystopowana z małym zyskiem ale to co najważneijsze to chciałbym zwrócić państwa uwagę na fakt, że 5 miesięcy po wystopowaniu naszej pozycji trwała dystrybucja akcji i wiele osób bez konsekwencji mogło się na takim rynku zapakować w akcje licząc na kolejną falę wzrostową. Ten przykład jasno pokazuje, że warto nie poddawać się emocjom jeśli chce się zarabiać bo czekanie na otwarcie dobre pozycji jest największą sztuką. I nieraz trwa to długo. 

Na razie brak sygnałow zmiany tendencji spadkowej choc jest szansa na spoory korekcyjny wzrost z okolic 65 zl bo technicznie spólka jest mocno wyprzedana. 

W średnim terminie jest jeszcze za wcześnie aby ocenić jaki układ jest rozgrywana na tej spółce. 

 

 

3 września 2015 r 

 

Wcześniejsze sugestie, że potencjalnym celem wzrostu może być poziom 91 okazały się trafione w dziesiątke wiec jeśli ktoś sprzedał agreswynie to miał większy zysk. Sygnał został wybity stopem i dał zarobić 13 %. 

Papier nadal mi sie podoba technicznie ale mało z niego płynie sugestii bo jest bardzo krótko notowany. Może korekta zostanie zatrzymana w okolicy 82 zl. Na razie zostawię go na boku, zobaczymy, może coś się na nim wykrystalizuje za niedługo. 

 

 

 

21 maja 2015 r 

 

Kurs dotarł do zakładanego poziomu oporu okolic 91 zl co może być potencjalnym poziomem zwrotnym jeśli budowany jest średnioterminowy boczniak 70-91 zl, ale czy tak jest tego nie wiemy bo spólka jest zbyt krótko notowana na giełdzie aby wyciagać na 100 % takie wnioski. 

Ci którzy chcą agresywnie zrealizowac zyski i zobaczyć co dalej - mogą to robic wteraz w okolicy oporowej. I to praktyczne sugestie. 

Ja sugeruję dwa stopy, pierwszy - krótki dla spekulantów szybkich ale nie grających agresywnie, i jest to spadek poniżej 87 zl, co da sugestię jeszcze głebszego spadku. 

Drugi - to stop trendowy, wynosi on 82 zł - jeśli kurs spadnie poniżej tego poziomu to preferencje będa po spadkowej stronie mocy.

Ewentualne wybicie oporu przy 91 zl otworzy drogę do wzrostów trendowych. 

 

 

11 luty 2015 r

Wskazany poziom 77 zl został wybity więc musimy uznać, że spółka będzie respektować zarysowany kanał boczny w zakresie: wsparcie 71 zl - opór - 91 zl. Stop dla tendencji wzrostowej to okolice 76 zl

 

 

 

7 stycznia 2015 r 

Neutralna ocena powoli zamienia się w negatywną. O ile spadku ceny akcji nie zatrzymają okolcie 70 zl to po złamaniu tej strefy można się spodziewać dalszych spadków w postaci potencjalnego kanału. 

Alternatywnie - wyjście powyżej 77 zl da sugestię kontynuacji ruchów w zarysowanym dotychczasowym kanale horyzontalnym. 

 

 

 

 26 sierpnia

Aktualizacja wykresu, sugestie istotnych poziomów zaznaczone kreskami - poza tym NIC. 

 

 

 

5 czerwca 

Z uwagi na fakt, ze z notowań wyskoczyła nam Armatura to usuwam jej historyczne notowania i analizy i w to miejsce zamieszczam spółkę o największych w Europie w swojej branży perspektywach. Oczywiście tylko teoretycznych, bo jak wiemy co innego teoria, co innego praktyka a jeszcze czym innym jest miejsce w które przepływa zysk firmy :) 

Tak czy inaczej perspektywy tej spółki są bardzo obiecujące i będzie ona zapewne nie jeden raz zajmowała naszą uwagę. Na dzisiaj nie mogę jej poświęcić zbyt wiele miejsca gdyż wszyscy którzy są w serwisie od dawna wiedzą, że prawdziwa analiza spółki może być realizowana co najmniej po półrocznym notowaniu jej akcji na giełdzie. Na konkrety musimy więc poczekać jeszcze ładnych parę miesięcy. 

Na dzisiaj, po pierwszych dniach notowania akcji spółka ma tendencję wzrostową i .. to wszystko. Tendencja ta może być dalej kontynuowana i może się równie dobrze natychmiast załamać. A więc dajmy tym walorom czas aby akcje z rynku pierwotnego się wymieszały z innymi akcjonariuszami spółki, także z tymi którzy chcą być dopiero jej właścicielami. Jednym słowem niech przez najbliższych kilka miesięcy po wejściu na giełdowy parkiet akcjonariat sie wymiesza, ustabilizuje a później będziemy analizować spółkę pod względem technicznym bo perspektywy ma imponujące a poza tym branża jest inna od dominujących na parkiecie co pozwoli na dywersyfikację portfela akcji.